Przejdź do głównej zawartości

O tym blogu

Ten blog jest o wszystkim i o niczym. Nie jestem zbyt wylewnym człowiekiem, ale postanowiłem założyć bloga. Pierwsze posty były luźnymi wypowiedziami na interesujące mnie tematy.
Potem postanowiłem zostać artystą, ale bez przesady. Stwierdziłem, że w Wielkim Poście trzeba inaczej spędzać czas. W 2017 roku zacząłem analizować problem automatycznych tłumaczeń z języka angielskiego na polski. Założyłem nawet bloga poświęconego temu tematowi, ale sprawa mnie przerosła. Za słabo znam angielski, a analiza semantyczna, zwłaszcza automatyczna, nie jest trywialna. Za to dowiedziałem się o sobie, że lubię okraszać wpisy na blogu obrazkami pewnego typu. Powstały one z fotografii zrobionych przeze mnie i przekształconych jakimś efektem artystycznym programu Corel PaintShop Photo. Stwierdziłem, że robienie takich obrazków daje mi satysfakcję i nie zajmuje zbyt wiele czasu. W ten Wielki Post (2018) postanowiłem publikować obrazki na tym blogu. Mam dużo fotek robionych w różnym czasie i okolicznościach, nawet kiedyś zapisałem się na kurs fotograficzny. Niektóre zdjęcia są niezmienione, poza drobnymi poprawkami jasności, koloru i kontrastu, a inne mają nałożone różne efekty, trochę się tym bawię i uczę używania programu do obróbki grafiki.


Ten obrazek przedstawia kolumnę kierownicy autobusu. Zastosowany efekt - kolorowy ołówek.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Neokatechumenat

Katechumenat w pierwotnym chrześcijaństwie był przygotowaniem do przyjęcia chrztu. Żydzi mieli swoje naturalne przygotowanie, bo po prostu byli zanurzeni w środowisku, w które wszedł Chrystus, ale poganie często w ogóle nie mieli pojęcia o co chodzi. Nie wierzyli w jednego jedynego wszechmogącego Boga, ale w wielu różnych bogów. Byli co prawda bardzo religijni, istniało wiele różnych świątyń, ale religia żydowska a potem chrześcijańska zawierała wiele prawd, które nie mieściły im się w głowach i były często całkowitym odwróceniem pojęć i dotychczasowych zwyczajów. Dlatego właśnie w początkowym okresie chrześcijanie byli nazywani ateistami, bo wierzyli tylko w jednego Boga i nie chcieli uczestniczyć w obrzędach i uroczystościach, w których uczestniczyli wszyscy i były one ważną częścią życia społecznego. Katechumenat wprowadzał w główne prawdy wiary chrześcijańskiej, przygotowywał psychicznie i duchowo do wejścia do Kościoła, do wspólnoty chrześcijańskiej, dawał podwaliny do stania się ...

Kaczuchy

Niedaleko Kazimierza nad Wisłą (czyli Dolnego). Wcześniej stadko przedefilowało w poprzek ulicy i zmęczone przysiadło po drugiej stronie.

Zima ze śniegiem

W Warszawie już dawno nie było prawdziwego śniegu, który utrzymałby się przez dłuższy czas. W styczniu 2010 roku byłem na Starym Mieście z aparatem fotograficznym (i statywem). Wtedy był śnieg. Mróz około −1° C.