Ten blog jest o wszystkim i o niczym. Nie jestem zbyt wylewnym człowiekiem, ale postanowiłem założyć bloga. Pierwsze posty były luźnymi wypowiedziami na interesujące mnie tematy.
Potem postanowiłem zostać artystą, ale bez przesady. Stwierdziłem, że w Wielkim Poście trzeba inaczej spędzać czas. W 2017 roku zacząłem analizować problem automatycznych tłumaczeń z języka angielskiego na polski. Założyłem nawet bloga poświęconego temu tematowi, ale sprawa mnie przerosła. Za słabo znam angielski, a analiza semantyczna, zwłaszcza automatyczna, nie jest trywialna. Za to dowiedziałem się o sobie, że lubię okraszać wpisy na blogu obrazkami pewnego typu. Powstały one z fotografii zrobionych przeze mnie i przekształconych jakimś efektem artystycznym programu Corel PaintShop Photo. Stwierdziłem, że robienie takich obrazków daje mi satysfakcję i nie zajmuje zbyt wiele czasu. W ten Wielki Post (2018) postanowiłem publikować obrazki na tym blogu. Mam dużo fotek robionych w różnym czasie i okolicznościach, nawet kiedyś zapisałem się na kurs fotograficzny. Niektóre zdjęcia są niezmienione, poza drobnymi poprawkami jasności, koloru i kontrastu, a inne mają nałożone różne efekty, trochę się tym bawię i uczę używania programu do obróbki grafiki.
Ten obrazek przedstawia kolumnę kierownicy autobusu. Zastosowany efekt - kolorowy ołówek.
Potem postanowiłem zostać artystą, ale bez przesady. Stwierdziłem, że w Wielkim Poście trzeba inaczej spędzać czas. W 2017 roku zacząłem analizować problem automatycznych tłumaczeń z języka angielskiego na polski. Założyłem nawet bloga poświęconego temu tematowi, ale sprawa mnie przerosła. Za słabo znam angielski, a analiza semantyczna, zwłaszcza automatyczna, nie jest trywialna. Za to dowiedziałem się o sobie, że lubię okraszać wpisy na blogu obrazkami pewnego typu. Powstały one z fotografii zrobionych przeze mnie i przekształconych jakimś efektem artystycznym programu Corel PaintShop Photo. Stwierdziłem, że robienie takich obrazków daje mi satysfakcję i nie zajmuje zbyt wiele czasu. W ten Wielki Post (2018) postanowiłem publikować obrazki na tym blogu. Mam dużo fotek robionych w różnym czasie i okolicznościach, nawet kiedyś zapisałem się na kurs fotograficzny. Niektóre zdjęcia są niezmienione, poza drobnymi poprawkami jasności, koloru i kontrastu, a inne mają nałożone różne efekty, trochę się tym bawię i uczę używania programu do obróbki grafiki.
Ten obrazek przedstawia kolumnę kierownicy autobusu. Zastosowany efekt - kolorowy ołówek.

Komentarze
Prześlij komentarz