Przejdź do głównej zawartości

Stara gitara

Dostałem gitarę od znajomego, żeby się nauczyć grać. Jednak nie miałem do tego wystarczającej cierpliwości, czyli po prostu serca. W nauce gry na instrumencie najważniejsze jest: ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć, co najmniej godzinę dziennie, tak żeby mózg mógł opanować w sposób bezświadomy posługiwanie się instrumentem. Wszystkie konieczne ruchy i reguły muszą zejść na "niższy poziom", zostać zapamiętane jak jazda na rowerze. Przecież nikt wsiadając na rower nie zastanawia się, jak utrzymać równowagę. Po prostu mózg to wie "sam z siebie". Niestety insrument to nie rower...

Oddałem tą gitarę komuś innemu i zostało mi tyko zdjęcie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Neokatechumenat

Katechumenat w pierwotnym chrześcijaństwie był przygotowaniem do przyjęcia chrztu. Żydzi mieli swoje naturalne przygotowanie, bo po prostu byli zanurzeni w środowisku, w które wszedł Chrystus, ale poganie często w ogóle nie mieli pojęcia o co chodzi. Nie wierzyli w jednego jedynego wszechmogącego Boga, ale w wielu różnych bogów. Byli co prawda bardzo religijni, istniało wiele różnych świątyń, ale religia żydowska a potem chrześcijańska zawierała wiele prawd, które nie mieściły im się w głowach i były często całkowitym odwróceniem pojęć i dotychczasowych zwyczajów. Dlatego właśnie w początkowym okresie chrześcijanie byli nazywani ateistami, bo wierzyli tylko w jednego Boga i nie chcieli uczestniczyć w obrzędach i uroczystościach, w których uczestniczyli wszyscy i były one ważną częścią życia społecznego. Katechumenat wprowadzał w główne prawdy wiary chrześcijańskiej, przygotowywał psychicznie i duchowo do wejścia do Kościoła, do wspólnoty chrześcijańskiej, dawał podwaliny do stania się ...

Kaczuchy

Niedaleko Kazimierza nad Wisłą (czyli Dolnego). Wcześniej stadko przedefilowało w poprzek ulicy i zmęczone przysiadło po drugiej stronie.

Zima ze śniegiem

W Warszawie już dawno nie było prawdziwego śniegu, który utrzymałby się przez dłuższy czas. W styczniu 2010 roku byłem na Starym Mieście z aparatem fotograficznym (i statywem). Wtedy był śnieg. Mróz około −1° C.